Diákolimpia 2026.03.
Body
Gratulálunk Szabó Máté 6. osztályos tanulónk diákolimpián elért eredményeihez! Máté a selejtezőn és a döntőn is 3-3 győztes küzdelemmel zárt! A döntőben mindhárom megmérettetését idő előtt magabiztos KO-val nyerte!
Víz Világnapja 2026.03.
Body
Víz világnapja az iskolánkban!
Ma a Víz Világnapja alkalmából iskolánk kékbe öltözött. Diákok és pedagógusok együtt hívták fel a figyelmet a víz fontosságára, hiszen ez az egyik legértékesebb kincsünk. Vidám hangulatban, közös fotózással tettük emlékezetessé ezt a napot az iskola udvarán. Vigyázzunk együtt vizeinkre! Minden csepp számít!
Határtalanul program 2026.03.
Body
Iskolánk 7. osztályos tanulói a Határtalanul program keretében Erdélybe utaztak. Felejthetetlen, élményekkel teli hetet töltöttek Erdővidéken. Ismerkedtek a tájjal, a környezettel, Erdély múltjával, jelenével, Erdővidék nevezetességeivel, a történelmi múlt örökségével. A nagyajtai általános iskola diákjaival közös programok szervezésével erősítették az „egy nemzethez tartozás” érzését.
Nagyszerű élményekkel a tarsolyukban tértek haza.
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny 2026.03.
Body
Az idei Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen is megmérettek a helyesírásban jártas diákjaink. Büszkék vagyunk az elért eredményeikre, a megyei fordulóhoz pedig sok sikert kívánunk a tovább jutott tanulóknak!
Pénz7 2026.03
Body
Pénz7 2026
Mozgó laboratórium 2026.02.
Body
Iskolánk 8. osztályos tanulói különleges élményben részesültek, amikor egy mozgó laboratórium látogatott el hozzánk, és izgalmas kémiai kísérletekkel tette még szemléletesebbé a tanultakat.
Versmondó verseny alsó tagozaton 2026.02.
Body
Iskolánkban megrendeztük a IV. versmondó versenyt az alsó tagozaton. Huszonnyolc kisdiák vett részt a versenyen. A gyerekek szépen felkészülve érkeztek a megmérettetésre. A délután remek hangulatban telt, jobbnál jobb előadásokat hallhatott a zsűri.
Eltemettük a bőgőt 2026.02.
Body
Február 17-én kedden, népismeret órán az 5.a, 5.b és a 8. osztállyal felelevenítettük a húshagyó kedd hagyományát: eltemettük a bőgőt. Annyit nevettünk, hogy még a könnyünk is kicsordult – feledhetetlen élmény volt!
Dnes, 17-ého februára, na hodinách národopisu sme s triedami 5.a, 5.b a 8. oživili zvyk fašiangového utorka: pochovali sme kontrabas. Smiali sme sa tak, že nám slzy tiekli – bol to nezabudnuteľný zážitok!